21 maja, 2020

AIR 160

AIR 160

AIR 160: skuteczna sterylizacja i oczyszczanie powietrza

AIR 160 to znakomite urządzenie do sterylizacji, oczyszczania i dekontaminacji powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 40m2.

Istotną cechą AIR 160 jest możliwość pracy ciągłej – także w pomieszczeniach stale zajmowanych przez ludzi. Urządzenie pracuje bardzo cicho, nie emituje też żadnych substancji o odczuwalnym (drażniącym) zapachu.

Dzięki pracy urządzenia przebywające w pomieszczeniu osoby oddychają powietrzem, które jest oczyszczone z kurzu i zawieszonych pyłów. Główną jednak korzyścią z pracy AIR 160 jest w pełni skuteczna sterylizacja – w filtrowanym przez urządzenie powietrzu niszczone są tak bakterie, jak i wirusy (włącznie z koronawirusem SARS-COV-2).

AIR 160 – obszary zastosowania

AIR 160 może być efektywnie wykorzystywany we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych o powierzchni do ok. 40 m2. Urządzenie skutecznie filtruje i sterylizuje powietrze o objętości 100 m3 w ciągu dwóch godzin.

AIR 160 jest urządzeniem lekkim i o niewielkich wymiarach (15 cm x 17 cm x 60 cm). Może funkcjonować jako urządzenie wolnostojące oraz zawieszone na ścianie.

Z zalet AIR 160 mogą korzystać:

Szpitale,
przychodnie
Gabinety zabiegowe
Kliniki stomatologiczne
Biura, pokoje konferencyjne
Hotele
Domy opieki
Salony fryzjerskie i kosmetyczne
Gabinety weterynaryjne
Sklepy
Restauracje i punkty gastronomiczne
Kluby fitness i siłownie
Szatnie i przebieralnie
Toalety
Mieszkania prywatne

AIR 160 – zasady działania

AIR 160 działa w oparciu o trzy równolegle działające technologie:

  • Mechaniczną filtrację, za pomocą elektrostatycznego, wysokoprzepływowego filtra firmy 3M (standard szpitalny)
  • Sterylizację światłem ultrafioletowym (długość fali 253,7 nm), niszczącym DNA i RNA wszelkich mikroorganizmów, bakterii i wirusów (w tym wirusa SARS-COV-2)
  • Jonizację jonami ujemnymi (8,7 mln/cm3 filtrowanego powietrza)

Filtracja mechaniczna

Trwały mechaniczny filtr firmy 3M, umożliwia wysoki przepływ powietrza, wyłapując jednocześnie grzyby, pyłki, smog oraz drobnoustroje.

Konstrukcja AIR 160 wymusza obieg powietrza na poziomie 50m3 na godzinę (ustawienie HIGH) lub – zalecane dla mniejszych pomieszczeń – na poziomie 25m3 na godzinę (ustawienie LOW).

Filtry 3M Hair Air Flow zostały specjalnie zaprojektowane do zastosowań szpitalnych i pracy w warunkach wymagających szczególnej trwałości i zarazem efektywności. Ich konstrukcja umożliwia jednocześnie niezakłócony przepływ dużych mas powietrza i wysoką skuteczność filtracji.

Zatrzymywanie cząstek pyłów i innych zanieczyszczeń jest podniesione dzięki wstępnemu naładowaniu filtra elektrostatycznym ładunkiem elektrycznym. Antybakteryjna powłoka z kolei sprawia, że na powierzchni filtra nie rozwijają się kolonie szkodliwych mikroorganizmów.

Filtr jest bardzo trwały, zgodnie z zaleceniem producenta – firmy 3M – pożądana jest jego wymiana co 12 miesięcy.

Sterylizacja światłem UV

Światło ultrafioletowe nieodwracalnie uszkadza łańcuchy DNA i RNA bakterii i wirusów. Tym samym nieodwracalnie je unieszkodliwia – powietrze opuszczające tubę lampy UV jest w pełni sterylne.

Konstrukcja AIR 160 – aluminiowa tuba, w której umieszczona jest świetlówka UV – sprawia, że efektywność działania jest dwukrotnie potęgowana. Jednocześnie, fakt działania światła UV w zamkniętej przestrzeni wnętrza urządzenia, umożliwia ludziom w pełni bezpieczną pracę także w najbliższej odległości od AIR 160.

AIR 160 korzysta z lampy UV-C firmy Philips, o mocy 60 Watów. Odblaskowa konstrukcja tuby urządzenia podnosi efektywną moc świetlną do poziomu 90 W.

Jonizacja

Trzecią technologią wykorzystaną w AIR 160 jest jonizacja. Przepływ powietrza wokół siatki elektrod przyczynia się do wychwycenia cząstek zanieczyszczeń. Jonizacja ujemna ma także korzystny wpływ na odczuwany przez ludzi komfort oddychania (AIR 160 uwalnia 8,7 mln jonów ujemnych na każdy centymetr sześcienny filtrowanego powietrza.

AIR 160 – obsługa i konserwacja

AIR 160 jest urządzeniem przystosowanym do pracy ciągłej 24/7. Nie wymaga szczególnych czynności serwisowych.

Zgodnie z zaleceniami producenta należy raz na 12 miesięcy dokonać wymiany mechanicznego filtra HAF.

Trwałość lampy UV mierzona jest w latach (po 9 000 godzin pracy emisja promieniowania UV-C nie spada poniżej 85% pierwotnej wartości).

AIR 160 – dane techniczne

Zużycie prądu
Dawka UV-C
Emisja wyjściowa UV-C
Filtr
Wentylator
Maksymalna wydajność
Wysokość
Szerokość
Głębokość
Lampa
65 W
4,23 mJ/cm2 dla przepływu 50m3 na godzinę
Szczyt dla 253,7 nm
3M High Air Flow Electrostatic Filtr
12 V
50m3 na godzinę
60 cm
15 cm
17 cm
Philips 60W 2G11 PL-L  UV-C

AIR 160 – oferta dostawy i serwisu

Cena zakupu urządzenia AIR 160 wynosi 2 399 zł netto (2 950 zł brutto).

W przypadku zamówień większej liczby sztuk urządzenia – możliwe są rabaty.

Dostawca oferuje także usługi serwisowe o podwyższonym standardzie – z dostawą urządzenia zastępczego w ciągu 24 godzin od zgłoszenia.

PHC Ultraslim Sp z oo                                                                                  

41-711 Ruda Śląska                                                                                      

Ul. Broniewskiego 13                                                                                   mpiwecki@ultraslim.pl

NIP 64 12 53 58 54.                                                                                       

www.phcultraslim.pl

Marcin Piwecki

mpiwecki@ultraslim.pl

tel 883 92 82 82